Profesjonalny CAD – IRONCAD 2019

on
Categories: Uncategorized

 

IRONCAD to profesjonalny CAD, uznawany za najwyższej jakości oprogramowanie dla projektantów. Sięgają po niego zarówno przedstawiciele małych firm, jak i ogromnych zakładów produkcyjnych. Jego uniwersalność i potwierdzona przez użytkowników wydajność powodują, że staje się on jednym z najbardziej popularnych programów w swojej kategorii.

CAD 3D świetnie sprawdza się do projektowania konstrukcji z arkusza blachy, rurociągów i węzłów cieplnych konstrukcji z profili aluminiowych, a nawet do reklamy przestrzennej. Wszechstronność to nie jedyna zaleta IRONCAD. Użytkownicy podkreślają krótki czas wdrożenia programu, szybką metodę modelowania oraz możliwość dopasowania specjalistycznych nakładek.

Profesjonalny CAD powinien być programem niezawodnym i IRONCAD zdecydowanie taki jest. Jedną z ważniejszych cech rozwiązania jest współpraca z dowolnym programem CAD. Pełna kompatybilność z programami, takimi jak CATIA, SolidWorks, Inventor, NX, PRO-E, CREO, SolidEdge, Auto-CAD i innymi jest bardzo dużym udogodnieniem.

Kompatybilność plików rozwiązania CAD 3D jest wygodna ze względu na projektanta, ale także jego kontrahentów, klientów, czy współpracowników. Profesjonalny CAD nie powinien zamykać się na możliwość wymiany plików z innymi rozwiązaniami. IRONCAD jest pod tym względem oprogramowaniem otwartym.

Program CAD 3D, wydajne rozwiązanie dla projektanta

IRONCAD to nie tylko profesjonalny CAD, ale także wydajne rozwiązanie dla firmy. Jest to CAD 3D, który sprawdza się podczas tworzenia nawet najbardziej zaawansowanych projektów. Nie zacina się, nie zwalnia, ani nie sprawia żadnych innych problemów, które można spotkać w podobnych rozwiązaniach CAD 3D. Nikogo nie dziwi więc fakt, że użytkownicy IRONCAD wystawiają mu przychylne opinie.

Dla projektanta bardzo ważne jest skuteczne narzędzie, ale także to, by jego program CAD 3D był uzasadniony ekonomicznie. Oznacza to, że stosunek jego ceny do jakości powinien być jak najkorzystniejszy. W przypadku IRONCAD kalkulacja jest uproszczona – ten program CAD 3D dostępny jest w licencji wieczystej.

Użytkownik płaci tylko raz za oprogramowanie CAD i nie ma obowiązku regularnego opłacania subskrypcji. Kiedy pojawi się kolejna wersja programu, może ją zakupić – ale nie musi. Jego starsza wersja nadal będzie poprawnie działać. Takie rozwiązanie pozwala na obniżenie kosztów działu projektowego.

Wieczysta licencja w połączeniu z wysoką jakością CAD 3D daje nam rozwiązanie idealne. Zwrot z inwestycji w program jest bardzo łatwy do przeliczenia – przyspieszenie pracy projektantów, możliwość wykrycia kolizji na wczesnym etapie i w końcu możliwość robienia większej ilości projektów w tym samym czasie, daje firmie realne, namacalne zyski.

Zamiennik AutoCAD?

Czy profesjonalny program CAD, IRONCAD można określić jako zamiennik AutoCAD? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, zastanówmy się, czym są zamienniki… Według definicji są to produkty lub usługi zaspokajające te same potrzeby nabywcy, ale są inne ze względu na technologie. Więc jeszcze raz… czy IRONCAD to zamiennik AutoCAD?

Wiele osób potwierdza, że zamieniło dwa programy – AutoCAD i SolidWorks na jeden program CAD 3D – IRONCAD. Idąc tym tropem, możemy przyznać ze IC stanowi zamiennik AutoCAD, ale z drugiej strony to stwierdzenie może wprowadzać w błąd! IRONCAD to coś więcej niż alternatywa jednego rozwiązania.

IRONCAD to zamiennik AutoCAD, ale nie tylko! Jest to narzędzie kompleksowe. Jeden program to zarówno CAD 3D, jak i profesjonalny program CAD 2D. Przekłada się to m.in. na obniżenie kosztów. Nie ma konieczności dokupowania dodatkowych programów. IRONCAD to kompleksowy zamiennik AutoCAD, SolidWorks i innych podobnych rozwiązań.

Reasumując to porównanie, program IRONCAD umożliwia nie tylko modelowanie 3D (w dwóch wariantach – dynamicznym 3D oraz tradycyjnym), ale także projektowanie 2D i  tworzenie dokumentacji technicznej 2D. Takie rozwiązanie przyspiesza pracę projektantów i podnosi wydajność działów projektowych.

Profesjonalny CAD powinien…

Profesjonalny program CAD 3D powinien spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest łatwość obsługi. Długotrwały czas wdrożenia zawsze działa negatywnie na aspekt ekonomiczny firmy. Można znaleźć wiele opinii użytkowników potwierdzających, że IRONCAD to stosunkowo łatwy i intuicyjny program CAD 3D – zwłaszcza w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

CAD 3D służy oczywiście do projektowania, dlatego tak ważne jest żeby maksymalnie je przyspieszał i ułatwiał. I na tym etapie uwidacznia się najważniejsza cecha IRONCAD – modelowanie dynamiczne. Jest to funkcja, która kilkukrotnie została już wspomniana, ale nie opisana szczegółowo. Metoda polega na rozpoczęciu pracy z katalogami gotowych kształtów 3D.

Modelowanie 3D w IRONCAD jest bardzo proste, bo opiera się na metodzie „przeciągnij i upuść”. Co więcej, możliwe jest parametryczne dopasowanie rozmiarów kształtów. Całokształt metody znacznie różni się od tradycyjnego sposobu projektowania, który wiąże się z tworzeniem wielu płaszczyzn konstrukcyjnych, a następnie z tworzeniem szkiców 2D, do których trzeba wracać jeśli chce się wykonać zmianę.

Oczywiście, jeżeli użytkownik chce, może swobodnie zmieniać metody projektowania. I to właśnie jest kolejna bardzo ważna cecha, którą powinien mieć profesjonalny CAD – elastyczność. To narzędzie powinno dopasować się do potrzeb projektanta, nie zaś na odwrót. Program CAD 3D ma służyć do przyspieszenia pracy i zwiększenia wygody projektanta.

Bardzo praktyczna i wygodna funkcja to możliwość projektowania z historią tworzenia. Co to oznacza? Oprogramowanie CAD IRONCAD pozwala zachować pełną kontrolę nad wprowadzonymi ograniczeniami. Możemy wybrać, kiedy i gdzie zastosować zależność. Tym samym środowisko projektowania jest bardziej wszechstronne. Nie trzeba już na początku zakładać, jak będzie wyglądał projekt finalny i jakie zmiany będą wprowadzane w późniejszym projektowaniu.

Oprogramowanie CAD dla Ciebie

Czy IRONCAD to oprogramowanie CAD dla Ciebie? Z dużym prawdopodobieństwem tak! Ten program CAD 3D wykorzystują zarówno małe, nawet jednoosobowe firmy, jak i duże, międzynarodowe korporacje. Są to zarówno firmy konstrukcyjne, jak i usługowe. Należysz do którejś z tych grup? Jeżeli tak, to oprogramowanie CAD, IRONCAD jest dla Ciebie!

Co więcej, program sprawdza się także w wyspecjalizowanych zakładach. Dzięki dedykowanym nakładkom, IRONCAD można z powodzeniem wykorzystywać np. w zakładach kamieniarskich, czy przy obróbce drewna – dzięki temu praca może być jeszcze efektywniejsza. Jakie są najpopularniejsze nakładki do IRONCAD? Sprawdźmy!

IC-Normalia

Oprogramowanie CAD, IRONCAD w połączeniu z nakładką IC-Normalia stanowi potężne narzędzie, przyspieszające prace projektowe. Jest to zestaw bibliotek, narzędzi i makr. Nakładka jest bardzo prosta w obsłudze, opiera się na metodzie przeciągnij i upuść. Zaletą biblioteki są nie tylko generatory modeli brył 3D, ale również możliwość tworzenia własnych generatorów z poziomu programu bez dodatkowej wiedzy API.

Katalogów bibliotek jest dużo, m.in. są to IC-Mechanika, IC-Narzędzia, IC-Dodatki i IC-Instalacje. Środowisko pracy w IC-Normalia jest proste, szybkie i przede wszystkim przyjazne. Nakładka oferuje unikalną wydajność i uproszczenia, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

                IC-WoodLAB

IC-WoodLAB to parametryczne i technologiczne oprogramowanie CAD dla przemysłu meblarskiego. Jest to rozwiązanie w pełni kompatybilne z programem CAD 3D IRONCAD. Użytkownicy związani z branżą meblarską chętnie sięgają po to rozwiązanie m.in. ze względu na możliwość zaprojektowania dowolnego mebla w technologii 3D oraz automatyczne generowanie wyceny całego projektu lub poszczególnych mebli.

Korzyści płynących z użytkowania IC-WoodLAB jest jeszcze więcej. Umożliwia on stworzenie zbiorczego rozkroju wszystkich mebli wykorzystanych w projekcie. Ważne z perspektyw produkcji jest także to, że WoodLAB pozwala na generowanie kodów na maszyny CNC. Nakładka ułatwia także prezentację projektów, można w niej wygenerować fotorealistyczne wizualizacje pomieszczeń lub wybranych mebli.

                IC-KeyShot

KeyShot to program do renderingu 3D. Nakładka pozwala na szybkie stworzenie zdjęcia modelu 3D, bez obaw o długie czekanie na efekt wyjściowy. Wszystkie opcje zostały zamknięte w sześciu wariantach, które w zupełności wystarczają, by uzyskać oczekiwany efekt i podziwiać realizm renderu KeyShota.

Oprogramowanie CAD, IRONCAD jest w pełni kompatybilne z IC-KeyShot. Aplikacja posiada specjalną wtyczkę, która w sposób automatyczny przenosi model w celu wizualizacji. Pracę z narzędziem ułatwia biblioteka materiałów z ponad 700 opcjami wyboru. Możliwości programu zaprezentowane są na stronie dystrybutora. Można tam znaleźć przykładowe zdjęcia oraz film instruktażowy.

Przetestuj przez 14 dni za darmo

Oprogramowanie CAD, IRONCAD przed zakupem możesz bezpłatnie przetestować przez 14 dni za darmo. W tym czasie warto także skorzystać z licznych materiałów szkoleniowych udostępnionych przez producenta i dystrybutora programu. Pomogą one lepiej zrozumieć specyfikę programu i lepiej wdrożyć go w swojej firmie.

Okres testowy jest dobrą okazją do sprawdzenia, jak bardzo program CAD 3D może przyspieszyć Twoją pracę. Często zdarza się, że z inicjatywą zakupu programu IRONCAD nie wychodzą prezesi, tylko pracownicy znający potrzeby firmy. Niejednokrotnie to oni są pierwszymi testerami i weryfikatorami rozwiązania.

Po pozytywnej weryfikacji rozwiązania przez pracowników, pozostaje już tylko przekonanie do inwestycji właściciela firmy. Argumenty o oszczędności czasu oraz możliwości realizowania większej ilości zleceń jednocześnie najczęściej trafiają do przedsiębiorczych osób. Dobrym argumentem jest także wieczysta licencja programu IRONCAD. Brak konieczności uiszczania regularnych, dodatkowych opłat jest z perspektywy ekonomii bardzo atrakcyjny.

Chcesz przetestować rozwiązanie IRONCAD dla swojej firmy? Pobierz bezpłatną wersję demonstracyjną i wypróbuj wszystkie funkcje.  W przypadku jakichkolwiek pytań, dotyczących obsługi skontaktuj się z polskim przedstawicielem producenta – specjaliści z IRONCAD chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.