Samsung Internet – nowe opcje pobierania i prywatności

on
Categories: Uncategorized

Samsung Internet zyskał nowe możliwości jeżeli chodzi o opcję pobierania i prywatności. W wydaniu 8.2 zaimplementowano opcję “Bez śledzenia”, która automatycznie wysyła do witryny WWW żądanie związane z zakazem śledzenia naszej aktywności oraz zbierania naszych danych. Dodatkowo znajdziemy parę zmian jeżeli chodzi o mechanizm pobierania plików. 

“Bez śledzenia” jest co ciekawe opcją domyślnie wyłączoną – jakoś trzeba iść na rękę reklamodawcom. Jednak jej wykorzystanie gwarantuje, że witryny będą dostawać nieco okrojony zasób informacji na nasz temat. W tym na pewno powinno wpłynąć to na personalizację wyświetlanych reklam. Aby ją włączyć należy wejść w ustawienia, następnie prywatność, a potem wybrać odpowiedni suwak. Warto również nadmienić o wprowadzeniu integracji z autorskim asystentem głosowym Bixby. Od teraz będzie mógł on wspierać komendy głosowe wprost w przeglądarce.

 

Warto wspomnieć, że rozwiązanie Samsunga jest jednym z najlepszych dostępnych aktualnie na rynku. W przeglądarce można dodatkowo znaleźć np. obsługę rozszerzeń. Co do pobierania, tutaj pojawiło się rozwiązanie, które automatycznie dzieli na fragmenty pliki, których rozmiar jest większy niż 13mb. Jest to rozwiązanie stosowane we wszelkiej maści menadżerach pobierania. Producent twierdzi, że ta zmiana pozwala pobierać pliki nawet do 40% szybciej.

Samsung Internet może być alternatywą dla takich rozwiązań jak Chrome, czy Opera. Do działania wymaga smartfonów z Android 5.0 lub nowszym. Możecie ją pobrać w Sklepie Play.