Day: December 28, 2018

Categories: Uncategorized

Samsung Internet zyskał nowe możliwości jeżeli chodzi o opcję pobierania i prywatności. W wydaniu 8.2 zaimplementowano opcję “Bez śledzenia”, która automatycznie wysyła do witryny WWW żądanie związane z zakazem śledzenia naszej aktywności oraz zbierania naszych danych. Dodatkowo znajdziemy parę zmian jeżeli chodzi o mechanizm pobierania plików. 

“Bez śledzenia” jest co ciekawe opcją domyślnie wyłączoną – jakoś trzeba iść na rękę reklamodawcom. Jednak jej wykorzystanie gwarantuje, że witryny będą dostawać nieco okrojony zasób informacji na nasz temat. W tym na pewno powinno wpłynąć to na personalizację wyświetlanych reklam. Aby ją włączyć należy wejść w ustawienia, następnie prywatność, a potem wybrać odpowiedni suwak. Warto również nadmienić o wprowadzeniu integracji z autorskim asystentem głosowym Bixby. Od teraz będzie mógł on wspierać komendy głosowe wprost w przeglądarce.

 

Warto wspomnieć, że rozwiązanie Samsunga jest jednym z najlepszych dostępnych aktualnie na rynku. W przeglądarce można dodatkowo znaleźć np. obsługę rozszerzeń. Co do pobierania, tutaj pojawiło się rozwiązanie, które automatycznie dzieli na fragmenty pliki, których rozmiar jest większy niż 13mb. Jest to rozwiązanie stosowane we wszelkiej maści menadżerach pobierania. Producent twierdzi, że ta zmiana pozwala pobierać pliki nawet do 40% szybciej.

Samsung Internet może być alternatywą dla takich rozwiązań jak Chrome, czy Opera. Do działania wymaga smartfonów z Android 5.0 lub nowszym. Możecie ją pobrać w Sklepie Play.

872

Categories: Uncategorized

Dwadzieścia lat temu, podczas National Design Engineering Show and Conference  (NDES) w Chicago, swoją premierę miał IronCAD. Zachwycił publiczność swoją szybkością działania i nieznaną wtedy metodologią projektowania.

„IronCad jest tematem przewodnim całej imprezy” – powiedział David Weisberg, publicysta Engineering Automation Report. „O niczym innym się tu nie słyszy”.

Oczywiście, programy CAD 3D były już obecne na rynku, ale kierunek obrany przed twórców IronCADa był całkowicie inny.

Zamiast ekstrapolować trójwymiarowe obiekty bazujące na 2D, IronCAD dał użytkownikom możliwość tworzenia obiektów 3D, używając trójwymiarowych kształtów i narzędzi, które odwzorowują interakcje ze światem rzeczywistym.

„W dzisiejszym świecie programów CAD naśladujących wyroby konkurencji odnalazłem technologiczne wow – IronCAD to nowoczesny program do modelowania działający w środowisku Windows” zachwycał się Paul Dvorak  w wywiadzie dla Machine Design, po debiucie IronCADa podczas NDES. „On sprawia, że modelowanie w 3D to prawdziwie intuicyjne doznanie.”

To intuicyjność doświadczenia wspominana przez Dvoraka, sprawiła, że tysiące użytkowników na NDES mogło zacząć pracę w programie chwilę po obejrzeniu demonstracji na żywo. Gary Stoll, ówczesny wicedyrektor ds. inżynierii w IronCAD i jeden z prelegentów na NDES powiedział: „Z takim oprogramowaniem jak to, nie musimy zatrudniać showmanów, żeby przyciągnąć uwagę. Oprogramowanie mówi samo za siebie. Kiedy inżynier widzi, jakie jest ono wyjątkowe, zdarza mu się zaniemówić z wrażenia.”

 

Co sprawia, że IronCAD jest “inny”?

IronCad to zasadniczo odmienna metodologia projektowania – wizualizacje 3D tworzone są przy użyciu obiektów 3D. To wszystko sprawiło, że produkt stał się wyjątkowy już w fazie rozwoju.

Technologia tkwiąca w samym sercu IronCAD pochodzi z oprogramowania 3D o nazwie TriSpectives, opublikowanego przez 3D / EYE w 1995 roku. Pierwotnie miało to być przyjazne dla użytkownika narzędzie do wizualizacji 3D. Było wspierane przez Vulcan Ventures i Paula Allena. Aby osiągnąć zamierzony cel, twórcy TriSpectives wiedzieli, że muszą tworzyć oprogramowanie, które każdy może łatwo wdrożyć. Innymi słowy, wersja 3D TriSpective musiała opierać się na intuicyjnym, realistycznym doświadczeniu w 3D, a nie na tradycji dwuwymiarowego szkicowania.

Początkowo cena programu wynosiła od 300 do 500 dolarów, jednak TriSpectives nie podbił rynku konsumenckiego. Jednak wiele firm rozwijających się w obszarze CAD zauważyło potencjał i wyraziło chęć kupna 3D/EYE. Ostatecznie firma została sprzedana Visionary Design Systems w 1997 roku.

Kierowane przez Davida Tileya, byłego sprzedawcę Hewlett-Packarda, Visionary Design Systems był resellerem CAD / CAM i integratorem systemów IT. Tiley dostrzegł potencjał wykorzystania technologii TriSpectives jako podstawy do stworzenia nowej, odmiennej od MCAD platformy. To właśnie ten zespół opracował IronCAD i zabrał go do NDES w 1998 roku.

„Rozwijając IronCAD, firma VDS  w znacznym stopniu poprawiła jakość użytkowania, a programiści dodali realistyczny wygląd geometrii modelu”, pisał wówczas Engineering Automation Report. “Podstawy metod budowania geometrii są bardzo silne i ani trochę nie przypominają pozostałych pakietów oprogramowania dostępnych na rynku. To prawdopodobnie najłatwiejszy program do błyskawicznego rozwoju geometrii; to naprawdę musi zostać docenione.”

Czym jeszcze od samego początku wyróżniał się IronCAD

Większość użytkowników natychmiast doceniła zasadnicze różnice i intuicyjną metodologię projektowania, jednak równie ważna – lecz mniej zauważalna – była inna korzyść. IronCAD charakteryzował się elastycznością projektowania. Od początku i przez cały okres rozwoju zapewniał użytkownikom niespotykaną swobodę.

Co najmniej jeden z recenzentów dostrzegł małą, acz znaczącą zmianę w projektowaniu 3D. “Działanie IronCADa zbudowane zostało wokół chęci zapewnienia płynności projektowania. Twórcy chcieli, aby projektanci nie musieli zmieniać znacząco sposobu swojej pracy “, uznał Design News w swojej recenzji na temat IronCADa napisanej z okazji inauguracji dwudziestolecia. “Użytkownicy nie muszą martwić się o to, co stanie się z integralnością modelu po wprowadzeniu zmian. W rezultacie mogą koncentrować się na rozwijaniu i udoskonalaniu modeli wiedząc, że zmiany mogą być wdrażane bez zbędnych trudności.”

Właśnie dlatego werdykt z nieistniejącego już CAD CADENCE jest aktualny 20 lat później: “Łącząc innowacyjne podejście do projektowania 3D, ogromną ilość poleceń, szybkość i stabilność, IronCAD powinien być wyborem każdego, kto zaczyna przygodę z CAD 3D, jak i tego kto szuka zmiany jakościowej w procesie projektownia. “

Jeśli nie robiłeś tego przez ostatnie 20 lat, to jest czas, aby doświadczyć różnicy, jaką daje IronCAD. Jego młodszego brata możesz znaleźć w naszej bazie oprogramowania, a demo pobierzesz na: https://ironcad.pl/demo-ironcad/

1055

Categories: Uncategorized

Właścicielom czworonogów może spodobać się nowa aktualizacja wprowadzona przez twórców aplikacji Snapchat. Jeżeli pamiętacie filtr, która nakładał na twarz uszy i psi pyszczek nadeszła pora na rewanż – teraz psy mogą liczyć na dedykowane sobie rozwiązanie.

Snapchat ogłosił nową funkcję – od teraz można dodawać do zdjęć czworonogów filtry. Aplikacja rozpoznaje psi pyszczek i pozwalają na dostosowanie do niego wybranej grafiki. Po umieszczeniu naszego czworonoga w obiektywie aplikacji, ta przelicza na bieżąco jego ruchy, tak aby obraz odpowiadał sylwetce.

Aktualnie są w fazie testowej, więc spora część z nich jest niedostępna, jednak w najbliższym czasie powinno się to zmienić. Nie jest to pierwszy krok w kierunku filtrów dla zwierząt, już wcześniej były dostępne podobne dla kotów.

Warto zauważyć, że wiele nowości wprowadzany w Snapchat trafia do aplikacji Facebook lub Instagram. Może to być niemała bolączka dla twórców, ponieważ od jakiegoś czasu muszą oni walczyć z gronem odchodzących użytkowników. Wprowadzane zmiany mają pomóc w ich zatrzymaniu, ale tutaj pojawia się pytanie, czy nie nadszedł już kres dla popularnej aplikacji?

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

769

Categories: Uncategorized

Na rynku przeglądarek mobilnych dostępnych jest dużo wiele rozwiązań takich jak: Google Chrome, Opera, Firefox, Micosoft Edge oraz inny autorskie rozwiązania producentów. Teraz do tego grona dołącza firma Xiaomi, w Polsce znana za sprawą smartfonów w niskich cenach i dobrą specyfikacją.

Xiaomi Mint Browser to lekka mobilna przeglądarka, która waży około 8mb. Większość dostępnych na rynku aplikacji potrafi przysporzyć niemałej czkawki słabszym konfiguracjom sprzętowym, dlatego może ona być przydatna dla użytkowników urządzeń z niższej i średniej półki. Mimo małej wagi oferuje ona sporo funkcji dostępnych u „większych braci”

Nie zabrakło tu trybu Incognito, opcji zmniejszania zużycia danych. Interfejs można nazwać minimalistycznym i każdy użytkownik Androida z pewnością się w nim odnajdzie. Warto nadmienić, że wśród ciekawych udogodnień znajduje się tryb nocny, który zmienia kolorystykę oraz zmniejsza jasność ekranu.

Ponadto standardowo występuje obsługa wielu kart. Jeżeli szukasz prostej aplikacji Mint Browser znajdziesz w Google Play, zachęcamy do zapoznania się i podzielenia opiniami na temat jej użytkowania. Link.

746